Визначні пам’ятки культури
На територiї Долинщини є багато визначних
мiсць i споруд. Долиняни гордяться тим, що в їхньому мiстi зведено перший в
нашiй незалежнiй державi пам'ятник Михайлу Грушевському. Є в мiстi пам'ятник
великому синовi нашого народу Тарасу Шевченку. Зведено величний пам'ятник
"Борцям за Українську державу". Вiдтепер Архангел Михаїл з опущеним
мечем i пальмовою гiлкою в руцi є вiзитною карткою Долини. А iмена тисяч борцiв
за волю України, якi на теренах впали смертю хоробрих у боротьбi з окупантами, вписанi
в Книзi Пам'ятi "Нескорена Долинщина". З неї довiдуємося про безлiч
братських могил, якi є в кожному селi. Щороку в останню недiлю липня ветерани
визвольних змагань i молодь збираються в урочищi Яворина, що в горах бiля с.
Липа, щоби вшанувати героїв розстрiляного енкаведистами штабу старшинської
школи "Оленi" та членiв крайового проводу ОУН пiд керiвництвом легендарного
Роберта, якi не здалися вороговi й
загинули смертю хоробрих восени 1946 року.
Древню i новiтню iсторiю Долинщини, життя i побут населення краю, визначнi вiхи i видатних людей висвiтлюють експозицiї музею "Бойкiвщина" який . збудовано в центрi Долини на кошти вихiдцiв мiста, а нинi громадян США Антонiни та Омеляна Антоновичiв.
Незважаючи на багатовікову історію, музею в Долині не було, хоча про його створення йшла мова багато років, ще за часів радянської влади. Нарешті у 12 червня 1998 році було засновано Долинський музей «Бойківщина». Першим керівником був директор Болехівської дитячої художньої школи, художник Фрищин Олексій Михайлович, який разом з Павлюк Марією Миколаївною започаткували збір та систематизацію основних музейних фондів, вели культурно-просвітницьку роботу. Тимчасово для музею було виділено частину приміщення Долинського районного товариства «Просвіта», в якому проводились мистецькі виставки. У цей час проходили експедиції у гірські села Бойківщини, збиралися історичні цінності і матеріали, документи, фотографії, знаряддя праці та предмети побуту. Проте, у зв’язку з відсутністю виставкової площі та предмети побуту.
Знаменною подією в історії музею стало 22 квітня 2001 року, коли було закладено і освячено камінь під будівництво музею. До відкриття музею було зібрано більше двох тисяч експонатів, які розкривають минуле і сучасне нашого краю. Експозиції музею розміщені у п’яти залах, які знайомлять відвідувачів з природою, історією, етнографією та сакральним мистецтвом Бояківщини. Практикується проведення тематичних персональних виставок. Один з відділів музею повністю присвячений життю родини Антоновичів. Тут знаходяться документальні матеріали, фотографії та особисті речі сім’ї, колекція сувенірів з різних куточків світу, передана ними в дарунок музею.
Привiтнi i щирi долиняни своїх гостей приймають в комфортабельному готелi "Нафтовик", який вiдкрито в 2000 роцi. Нещодавно в мiстi гостинно вiдкрив дверi висококласний приватний готель "Князь Олег". Все бiлыної популярностi набирає зелений туризм.